Bycie \”fit\” non stop jest bardzo powszechne.

Bycie „fit” cały czas jest na topie. Zazwyczaj słyszymy, iż ktoś ma własnego trenera do treningów. Ale kto to jest trener personalny?

Jest to jednostka, która zajmuje się dobieraniem ćwiczeń osobiście dla każdej osoby, która jest zainteresowana. Trenerzy personalni najczęściej pracują na siłowni a także w klubach fitness. Dzięki nim o wiele szybciej można zrzuć niepotrzebne kilogramy. Przeważnie trenerzy mają wykształcenie dietetyczne, psychologiczne lub fizjoterapeutyczne.
Po czym poznać zaufanego trenera personalnego?

Trener osobisty Katowice musi posiadać bardzo dużą wiedzę z zakresu metod treningu i na pewno powinien mieć w tej dziedzinie doświadczenie. Trener osobisty nie tylko powinien posiadać pojęcie na temat konkretnych metod treningów, ale też powinien posiadać wiedzę i doświadczenie z dziedziny psychologi treningu, odżywiania i treningu medycznego.

Co w zasadzie łączy trenera osobistego z fizjoterapeutą i dietetykiem?
Bardzo często przychodzą jednostki na siłownię, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły oraz posiadają jakieś dolegliwości zdrowotne. Dlatego taki trener powinien być z wykształcenia również fizjoterapeutą, żeby odpowiednio pomóc takim ludziom. Osobisty trener powinien zazwyczaj posiadać wiedzę na temat chorób układu: nerwowego, krążenia, hormonalnego i oddechowego.
Trener osobisty powinien także specjalizować się w dietetyce. Odpowiednio dopasowana dieta to kluczowa kwestia, do której dobierane są właściwe ćwiczenia siłowe. Trener osobisty musi umieć zaplanować także program żywieniowy dla osób, które cierpią na cukrzycę i zmagają się z tarczycą.
Praca trenera personalnego to odpowiedzialny zawód. Potrzeba dużo doświadczenia, by zostać dobrym trenerem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *