Obydwa smartfony kreowane są pod szyldem Xiaomi

Firma Mi staje się coraz to silniejszym konkurentem na naszym rynku. Nasilona atrakcyjność firmy jest skutkiem nie zaledwie przyzwoitych cen, ale też jakościowychproduktów, które odznaczają się wytrzymałością części. Chińska marka na naszym rynku proponuje dwie kategorie smartfonów – Xiaomi Mi a oprócz tego Redmi. Choć producent jest 1, to różnice wśród telefonami są obszerne.

Obydwa smartfony kreowane są pod szyldem Xiaomi – przedsiębiorstwo nie chowa się jednakże z tym, że Redmi jest budżetową odmianą Xiaomi. Choć w obu przykładach systemem operacyjnym jest system Google, to oczywiste funkcje Redmi są znacząco obniżone. Przemowa ta o podzespołach, takowych jak pamięć operacyjna smartfonu – Xiaomi Redmi może pracować nieco wolniej, być podatniejszym na zwalnianie w menu a oprócz tego dysponować mniej wyrazistym wyświetlaczem. Starsze podzespoły znajdują odwzorowanie w cenie, dlatego że Redmi Xiaomi może być tańsze nawet o tysiąc zł.

Xiaomi Mi czy Redmi – którą wersję wybrać?

Wbrew różnic w częściach obydwóch smartfonów, telefony są porządne i możliwy nabytek Redmi nie oznacza straty pieniędzy. Model Mi jest rzecz jasna stabilniejsza i zapewnia nieco wyższą formę obrazków czy szybszy panel menu – dysproporcje te potrafią być natomiast niezauważalne dla ludzi, które nie pracowały poprzednio na odmiennym operacyjnym systemie.

Przy zakupie komórki należy przede wszystkim rozważyć nad oczekiwaniami w stosunku do smartphone. W szukaniu ogromnej rozdzielczości aparatu, rzetelnej pamięci operacyjnej, wodoszczelności czy licznych świeżości – musisz zdecydować się na Xiaomi Mi. Kiedy jednakże zadowoli nas trwałość, warto zdecydować się na budżetową, niemniej jednak też bardzo dobrą wariację Xiaomi Redmi.

Źródło: http://swiatxiaomi.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *