Piękne plaże, czysta woda, wysoka temperatura powietrza, totalny brak grubych ubrań w swych torbach podróżnych.

Wielkimi krokami zbliża się letni czas, a Ty nie masz zielonego pojęcia gdzie w tym roku wybrać się na urlop? Uwielbiasz morze, a morze bałtyckie Ci się już trochę znudziło? Tęsknisz za cudownymi krajobrazami? A może pragniesz kąpać się w morzu z widokiem na góry? Pragniesz poznać inną kulturę a także nowe obyczaje? Mamy dla Ciebie znakomitą propozycję- Chorwacja.

Chorwacja leży na granicy środkowej europy i Europy Południowej, położona nad morzem Adriatyckim, pozwalająca na upragniony urlop na upragnionych a także od dawna wyczekiwanych wczasach.

Piękne plaże, czysta woda, bardzo wysoka temperatura powietrza, brak ciepłych ciuchów w swoich torbach podróżnych- właśnie o tym właściwie każdy marzy w okresie wakacyjnym. Nieważne czy wybierzesz Dubrovnik, Szybernik bądź tętniący życiem Zagrzeb- wszelkie turystyczne miejscowości posiadają coś wspaniałego do zaproponowania! Co ciekawe, śląskie województwo z tym cudownym krajem dzieli wyłącznie ok. dziewięćset kilometrów, zatem warto jest pojechać samochodem do Chorwacji – czas dojazdu zajmie nam ciut więcej niż dojazd nad Morze Bałtyckie (z woj. śląskiego, małopolskiego).

W zależności od doboru trasy możesz po drodze zwiedzić: Czechy, Austrię, Słowenię bądź Słowację oraz dodatkowo Węgry i tym samym wzbogacić swoje zasoby kulturowe. Relaksując się więc na wakacjach, z cudownym krajobrazem tuż obok, możesz po drodze zobaczyć mnóstwo ciekawych miejsc.

Jednakże, jeśli postawisz na dojazd autem do Chorwacji powinieneś przyswoić parę cennych informacji, które mogą być potrzebne.

Pamiętaj o winietach! Bez względu czy będziesz przejeżdżał poprzez Czechy, Austrię, Słowenię lub poprzez Słowację oraz Węgry- w każdej z tych tras nie ominie Cię kupienie winiet. Winiety można kupić na przejściach granicznych, tanksztelach, oraz w oddziałach PZM na terenie RP (tu jednak będzie naliczona prowizja). Musisz pamiętać, iż płacąc na przejściu granicznym tradycyjną kartą płatniczą zostaną naliczone koszty przewalutowania. Na granicy Słowenia-Chorwacja konieczne będzie okazanie dowodu osobistego bądź paszportu- Chorwacja nie należy do strefy Shengen. Jeżeli zamierzasz pojechać do Dubrovnika weź ze sobą paszport- konieczny będzie przejazd przez Bośnię oraz Hercegowinę, paszport uchroni Cię od nieprzyjemnych sytuacji.

Musisz pamiętać o dokładnym przeglądzie technicznym własnego samochodu, unikniesz poprzez to wielu nerwów czy też napraw w czasie podróży. Dobrze jest też zaopatrzyć się dodatkowe ubezpieczenie- by nic Cię w długiej trasie nie zaskoczyło. Opcja dostania zastępczego auta jest rzeczywiście kusząca! Miej na uwadze, że zwłaszcza cała podróż musi być całkowicie bezpieczna- zarówna dla Ciebie, dla Twojej rodziny, przyjaciół. Przecież właśnie po to wybieramy się na urlop, żeby odpocząć, wyluzować się, spędzić miło czas, zgodzicie się? Jeżeli jednakże zabraknie Ci paliwa bez kłopotu uzupełnisz zapasy na stacjach umieszczonych przy autostradach w atrakcyjnych cenach.

Czytaj więcej: travel-time.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *