Piękne plaże, krystalicznie czysta woda, wysoka temperatura powietrza, totalny brak grubych ciuchów w swych torbach podróżnych.

Wielkimi krokami zbliża się okres letni, a Ty nie wiesz dokąd w tym roku polecieć na urlop? Uwielbiasz morze, a morze bałtyckie Ci się znudziło? Tęsknisz strasznie za niesamowitymi krajobrazami? Czy chcesz szaleć w morzu z widokiem na góry? Chcesz poznać ciekawą kulturę a także obyczaje? Już teraz mamy dla Ciebie świetną propozycję- Chorwacja.

Chorwacja leży na granicy środkowej europy a także Europy Południowej, położona nad morzem Adriatyckim, pozwalająca na cudowny odpoczynek na upragnionych oraz od dawna wyczekiwanych wczasach.

Przepiękne plaże, ciepła woda, bardzo wysoka temperatura powietrza, brak grubych ciuchów w swych walizkach- właśnie o tym właściwie każdy marzy w czasie wakacji. Bez względu czy wybierzesz Szybernik, Dubrownik czy cudowny Zagrzeb- wszelkie turystyczne miasteczka mają coś znakomitego do zaproponowania! Co ciekawe, śląskie województwo z tym przepięknym krajem dzieli wyłącznie ok. 900 km, dlatego fajnie jest pojechać samochodem do Chorwacji – czas dojazdu zajmie nam odrobinę więcej aniżeli dojazd nad polskie wybrzeże (z woj. małopolskiego).

W zależności od wyboru trasy możesz po drodze zobaczyć: Słowację, Austrię, Czechy, Słowenię a oprócz tego Węgry i tym samym wzbogacić własne zasoby kulturowe. Odpoczywając więc na wakacjach, z wspaniałym krajobrazem tuż obok, możesz po szosie odwiedzić pełno interesujących miejsc.

Jednak, jeżeli wybierzesz dojazd pojazdem do Chorwacji trzeba przyswoić parę cennych informacji, które mogą okazać się potrzebne.

Pamiętaj o winietach! Bez względu czy jedziesz przez Czechy, Austrię, Słowenię lub poprzez Słowację oraz Węgry- na każdej trasie absolutnie nie ominie Cię wykupienie niezbędnych winiet. Winiety można zakupić na przejściach granicznych, stacjach benzynowych, i w oddziałach PZM w Polsce (tu jednakże będzie naliczona prowizja). Musisz pamiętać, iż płacąc na przejściu granicznym zwykłą kartą płatniczą dojdą do kwoty tak zwane kozty przewalutowania. Na granicy Słowenia-Chorwacja niezbędne będzie okazanie paszportu lub dowodu osobistego- Chorwacja nie jest bowiem w strefie Shengen. Jeżeli chcesz pojechać do pięknego Dubrownika weź paszport- niezbędny będzie przejazd poprzez Bośnię a także Hercegowinę, paszport uchroni Cię od nieprzyjemnych niespodzianek.

Koniecznie pamiętaj o przeglądzie technicznym własnego pojazdu, unikniesz poprzez to zbędnych nerwów czy też wizyt w warsztacie samochodowym w czasie wypoczynku. Myślę, że dobrze jest też zaopatrzyć się dodatkowe ubezpieczenie- ażeby nic Cię podczas podróży nie zdołało zaskoczyć. Opcja zastępczego samochodu jest de facto kusząca! Miej na uwadze, że przede wszystkim taka podróż musi być całkowicie bezpieczna- zarówna dla Ciebie, dla Twojej rodziny, znajomych. Przecież po to jedziemy na wczasy, aby odpocząć, wyluzować się, spędzić sympatycznie czas, nieprawdaż? Jeżeli jednak zabraknie Ci paliwa bez problemu uzupełnisz bak na stacjach benzynowych które znajdują się przy autostradach w atrakcyjnych cenach.

Wpis został napisany przez travel-time.pl

Zamieszczono w: Dom

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *