Ruchome wydmy to prawdziwy ewenement.

Słowiński Park Narodowy położony jest na północnym krańcu Polski nad samym Morzem Bałtyckim, a jego główną atrakcją są ruchome wydmy, rzadkość w przyrodzie. Niewielu obywateli Polski jest świadomych, jak dużą popularnością cieszą się ruchome wydmy pośród turystów zza granicy. Nie ma w tym nic dziwnego – ruchome wydmy to prawdziwy ewenement. żeby podziwiać to niespotykane zjawisko przyrody, należy udać się tam rowerem lub na piechotę, jednakże odległość do pokonania wynosi ok. 7 km (jeśli startujemy z parkingu w Rąbce).
Więc jeśli jesteśmy z małymi dziećmi, lepiej nie porywać się na taki spacer. Na szczęście w sezonie mamy dodatkową opcję, jaka zwłaszcza u małych dzieci wywołuje zachwyt. Kiedy 1-szy raz wybrałam się z dobrymi przyjaciółmi do miejscowości Łeba, jeden kolega od razu zdecydował: Wsiadajmy w meleksy Łeba! Taką podjęliśmy decyzję. Jazda elektrycznym autem była sama w sobie przyjemnością dla maluchów, jednak najlepsze atrakcje na koniec podróży. Piękna przyroda, niesamowite piaskowe wydmy, aura prawie jak na pustyni. Wielka szkoda, że ruchy wydm nie jesteśmy w stanie zaobserwować tzn. gołym okiem.
Nieopodal duża, właściwie wyludniona plaża. Krajobraz rzeczywiście robi wrażenie. Co więcej w pobliżu znajduje się muzeum wyrzutni rakiet. Odkryliśmy też, iż na miejsce można dotrzeć także statkiem przez Łebsko, jednak tak samo jak w przypadku meleksów, przewozy są organizowane jedynie w sezonie. Bez wątpienia następnym razem spróbujemy zaliczyć rejs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *