Stomia jest stosowana w roli innej drogi dla oprowadzania ludzkiego kału.

Stomia to pojęcie medyczne nierzadko nazywane także sztucznym odbytem. To chirurgiczne połączenie światła przewodu pokarmowego ze skórą. Stomia refundacja Tworzona jest w konkretnym celu. Jej zadanie polega na dostarczeniu substancji odżywczych do światła p. pokarmowego. Jest również wykorzystywana w roli alternatywnej drogi dla oprowadzania ludzkiego kału. Stomia refundacja dzieli się na kilka rodzajów.

 

Kolostomia plus dofinansowanie z NFZ to bardzo często wybierana opcja. Jest to stomia na jelicie grubym. Ma ona miejsce po usunięciu pacjentowi partii j. grubego. Reszta j. grubego pacjenta wyprowadzana jest na zewnętrzną powierzchnię brzucha, potem przyszywana jest do skóry. W ten oto sposób tworzy się „odbyt brzuszny”, czyli właśnie stomia. Ten rodzaj stomii wykonywany jest w konkretnych przypadkach. W większości wypadków zabieg jest wykonywany w przypadku pojawienia się nowotworów jelita grubego, czy również poważniejszych urazów jamy brzusznej. Niedrożność jelit też jest nierzadko przyczyną kolostomii. Urostomia, jak jak nazwa wskazuje jest to stomia w obrębie układu moczowego.

 

Gwarantuje swobodny odpływ moczu w najpoważniejszych chorobach. Stosowana jest przede wszystkim w sytuacji rozpoznania wszelkich nowotworów ukł. moczowego, które uniemożliwiają chorym oddawanie moczu w sposób naturalny. W wypadku urostomii, mocz trafia do worki stomijne refundacja , które mają kraniki do opróżniania. Refundacja w przypadku urostomii jest znacznie ograniczona. Narodowy Funduszu Zdrowia na swojej oficjalnej stronie www precyzuje zasady wyposażenia w specjalny sprzęt potrzebny do stomii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *