Żeby zamówić potrzebne przedmioty, jesteśmy najczęściej poproszeni o założenie darmowego konta na danym portalu.

Coraz częściejzamawiamy rozmaite rzeczy przez internet. Zamawiamy ciuchy czy też obuwie, niemniej jednak również sprzęt domowego użytku który jest znacznie tańszy aniżeli ten kupiony w zwykłym sklepie. Żeby zamówić interesujące  nas produkty, jesteśmy najczęściej poproszeni o utworzenie konta na stronie sklepu w którym chcemy zrobić zakupy. Ale ażeby to zrobić, musimy zaakceptować obowiązujący regulamin takiego sklepu, wyrazić zgody na przetwarzanie danych osobowych bądź przesyłkę wszelkich ofert handlowych. To w pewnym sensie zawarcie umowy z sklepem, w którym chcemy zrobić zakupy.

Regulamin www

W tym miejscu zaczynają pojawiać się prawdziwe schody, bo by dokładnie przestudiować wszystkie informacje potrzebowalibyśmy przynajmniej paru godzin. A wszak zakupy w internecie miały być łatwe, wygodne i niezwykle szybkie. Jest niestety całkiem inaczej. Po szybkim przeczytaniu, klikamy na wszystkie regulaminy i zgody. Tak faktycznie, nie za bardzo wiedząc na co zasadniczo wyraziliśmy zgodę. Takim oto sposobem można trafić na oszustów. Dawno temu sama stała się ich ofiarą. Po utworzeniu wymaganego konta w online sklepie, początkowy miesiąc użytkowania był bezpłatny, po przekroczeniu wyznaczonego terminu, miały być naliczane stosowne opłaty, chyba że wcześniej zrezygnuję z subskrypcji. Dokładnie tak uczyniłam, zanim minął miesiąc wycofałam się z usług tego sklepu. Przeraźliwie się zdziwiłam, w momencie gdy po jakimś czasie, otrzymałam pismo z wezwaniem do zapłaty, wraz z sporymi odsetkami za każdy dodatkowy dzień zwłoki. A następne z ponagleniem. Postanowiłam szczegółowo omówić wzór umowy z moim prawnikiem. Prawnik doradził mi żebym nie opłacała tej kwoty, bo jest to zwyczajne wyłudzenie pieniędzy, nigdzie w zawartej umowie nie pisze o takich kwotach.

 

Przysporzyłam sobie wówczas bardzo dużo strachu i obaw. Od tamtego wydarzenia staram się szczegółowo przeglądać regulaminy, a jeśli coś jest dla mnie nie zrozumiane, zwyczajnie nie zakładam konta w tym sklepie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *